شخصی بود که نیمه های شب بر می خاست و در تاریکی و تنهایی ، به دعا و نیایش می پرداخت و با سوز و گداز خاصی الله الله » میگفت ، مدتها او به چنان توفیقی دست یافته بود تا این که شیطان از حال و قال آن مرد خدا ، بسیار غمگین شد ، در کمین او قرار گرفت تا او را فریبد .سرانجام در قلب او القاء کرد که : ای بینوا ! چرا اینقدر الله الله می کنی ؟ دعای تو به استجابت نمی رسد ، به این دلیل که مدتها خدا را صدا می زنی ، ولی خدا حتی یک بار به تو لبیک نگفته است !» همین القاء شیطانی قلب او را شکست و مایوسانه می گفت به راستی چه فایده ؟ هر چه دعا می کنم ، نتیجه بخش نیست .

شبی با همین حال و دل شکسته و روح افسرده ، خوابید ، در عالم خواب حضرت خضر پیامبر (ع) به او گفت : چرا این گونه مایوس و افسرده ای ؟ چرا راز و نیاز و نیایش با خدای خود را ترک نموده ای و چون پشیمان و نا امید ، از مناجات خدا کنار کشیده ای ؟ او در پاسخ گفت: زیرا از در خانه ی خدا رانده شده ام و چنین یافته ام که این در ، به روی من بسته است ، از این رو نا امید شده ام .» حضرت خضر(ع) به  او فرمود : ای نیایشگر بینوا! خداوند به من الهام کرد که به تو بگویم تو خیال می کنی جواب خدا را باید از در و دیوار بشنوی ؟ همین که : الله الله می گویی ، دلیل آن است که جذبه ی الهی تو را به سوی خودش می کشاند و از جانب معشوق  ، کششی به سراغ تو  آمده است و همین جذبه ، لبیک خدا به تو است ،  چرا درست نمی اندیشی؟

گفت:

نی ، کــه آن الله تو ، لبیــک ماست

آن نیاز و سوز و دردت ، پیک هاست

ترس و عشق تو،کمند لطف ماست

زیـــرهـــر یـــارب تـو لــبیــک هـاست

با استقامت باش ، دلت را استوار ساز ! گوش قلب خود را به صدای این و آن نفروش و بدان که همان سوز و گداز پر درد تو که از دل جانکاهت بر می خیزد ، دلیل پذیرش تو در درگاه خدا است ، خدا به فرعون آن همه وسایل آسایش و رفاه داد تا صدای نفس او را نشنود :

در همه عمرش ندید دردسر

تا ننالد سوی حق آن بدگوهر

درد آمـــد بهتــر از ملک جهــان

تــا بخوانی تو خدا را در نهـــان

سالروز شهادت ثامن الحجج امام رضا (ع) تسلیت باد/ویژگی مؤمن واقعی در بیان امام رضا علیه السلام

زندگینامه امام حسن مجتبی علیه السلام

سالروز شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام تسلیت بادچهل حدیث از آن امام بزرگوار

، ,تو ,خدا ,الله ,  ,؟ ,، به ,الله الله ,سوز و ,او را ,خدا را

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نقشه راه بلوغ (Maturity road mapping) خرید از بانه فروش دستگاه تزریق پلاستیک سونلی در ایران دبستان دخترانه بنت الهدی جونقان ورزش 100 بازی جدید The last desert war فروردین آرتاکوانا تور اروپا کانون فرهنگی رهپویان آباده